Co byste od studie interiéru měli očekávat? V první řadě je potřeba se dohodnout, v jakém rozsahu budete interiér řešit, tzn. jaké místnosti konkrétně.
Studie má dát vašemu interiéru tvář i tvar. Měli byste vědět o každé místnosti, jak vypadá podlaha, stěny, strop, co je před oknem (téma interiérového stínění), jak a čím se bude v místnosti svítit, budou-li radiátory, pak kde a jaké barvy.
Další kapitolou je nábytek. Nejčastěji navrhujeme atypický, tedy na míru vyráběný nábytek. Ten jediný umí využít prostor do posledního centimetru. Řešíme další položky jako jídelní stůl, židle, gauč, a pár dalších. Ty nazýváme mobiliář. To jsou kusy nábytku, které nemá cenu nechat vyrábět na míru, ty kupujeme v obchodě. Některé prostory domu jsou svým vybavením specifické. Jedná se zejména o koupelny, WC, kuchyně, technické místnosti, kde se věnuje pozornost sanitárnímu vybavení a povrchům z keramických obkladů a dlažeb.
Všechny jmenované atributy musí architektonická studie interiéru řešit. Víme tedy, jak tyto prvky, vypadají. To, co studie interiéru neřeší, je z čeho konkrétně jsou zhotoveny, co přesně máme koupit – tedy přesnou specifikaci. Tímto se zabývá Projekt interiéru.
Jak vypadá naše studie interiéru (INT)
2D dispoziční řešení z předcházejícího kroku je převedeno do 3D modelu interiéru. Na něm jsou zobrazeny povrchové úpravy stavebních konstrukcí a tvarové a povrchové řešení interiérového vybavení: atypický nábytek, mobiliář, zařizovací prvky (sanitární vybavení koupelen a WC, významná osvětlovací tělesa, interiérové stínění). Způsob zobrazení prvků mobiliáře a zařizovacích prvků je orientační, závazný design je nastaven až v následujícím kroku ve specifikačních tabulkách.
Technická infrastruktura není navrhována, je navrhována pozice a barevnost, popřípadě zásady tvarového řešení koncových prvků, které se podstatným způsobem projevují do interiéru.
Návrh interiéru se vztahuje na místnosti:
Zádveří, hala, obývací pokoj, jídelna, kuchyň, pracovna (pokoj pro hosty), malá koupelna (malá koupelna), schodiště, velká koupelna, ložnice (rodiče), 2x dětský pokoj (v obdobném provedení), šatna.
Výstup je klientovi předán digitálně v PDF. Dále pak v tištěné podobě jednom vyhotovení.
Návrh je prováděn v součinnosti s klientem formou koordinačních schůzek. Konají se tři schůzky, kdy na první se klient seznámí a má možnost připomínkovat koncept návrhu. Na druhé s aktualizovaným návrhem a na třetím je předkládán finální výstup návrh a je konzultován navazující postup a vstupní zadání pro něj.